Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Dietetyka

Preparaty dietetyczne

Środki spożywcze, przeznaczone dla osób chorych. Ich skład i przygotowanie różni się od podobnych artykułów spożywczych przeznaczonych dla osób (...)

Preparaty wysokobłonnikowe

Źródła błonnika o bardzo dużym stężeniu, mogą występować w postaci tabletek, proszków lub oczyszczonych otrębów. Stosuje się w terapiach (...)

Probiotyki

Są to żywe mikroorganizmy mające dobroczynne działanie dla układu pokarmowego naszego organizmu. W tym celu najczęściej używane są pałeczki kwasu mlekowego lub (...)

Produkt szkodliwy dla zdrowia

Środek spożywczy zawierający bakterie chorobotwórcze lub substancje szkodliwe. Może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Produkty alkalizujące

Produkty spożywcze w których ilość pierwiastków zasadotwórczych (np. wapń, sód, potas, magnez) jest większa od ilości pierwiastków (...)

Produkty zakwaszające

Produkty spożywcze, w których ilość pierwiastków kwasotwórczych (np. fosfor, siarka, chlor) jest większa od ilości pierwiastków (...)