Jesteś tu: Strona główna › Puchar Lubelszczyzny Nordic Walking „LUBELSKIE TEŻ CHODZI” 2016 – „ZYSKAJ ZDROWIE Z KIJKAMI”

W sobotę 3 września 2016 r. odbył się piąty etap zawodów Nordic Walking w ramach IV edycji Pucharu Lubelszczyzny Nordic Walking „Lubelskie też chodzi” 2016. Etap ten odbył się w Lublinie. W stolicy Lubelszczyzny zawody odbyły się po raz pierwszy w całej historii Pucharu Lubelszczyzny Nordic Walking „Lubelskie też chodzi”. Było to możliwe dzięki inicjatywie lubelskiego Stowarzyszenia „Zyskaj Zdrowie”, które było organizatorem zawodów w Lublinie. Zawody odbyły się na terenie eventowym Ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Marsz poprowadzono w malowniczych okolicach Zalewu Zeborzyckiego.

Pomysłodawcą oraz koordynatorem Pucharu Lubelszczyzny „Lubelskie też chodzi” jest Pani Marzena Skibińska-Sobczuk – Prezes Stowarzyszenia KS NW „zNORDIC ŚWIDNIK”, Certyfikowany Instruktor, trener i sędzia Polskiej Federacji Nordic Walking w Gdańsku i International Nordic Walking Federation (INWA), Prezes Lubelskiego Okręgu Polskiej Federacji Nordic Walking w Gdańsku.

Na starcie zawodów w Lublinie stanęło blisko 200 zawodników m.in. z Radzynia Podlaskiego, Międzyrzeca Podlaskiego, Puław, Białej Podlaskiej, Lubartowa, Łukowa, Świdnika, Zamościa, Siedlec, Milanowa, Warszawy i oczywiście z Lublina. Zawodnicy mieli do wyboru dystans 5 oraz 10 km. Osoby niepełnosprawne startowały na dystansie 5 km.
Zdaniem zawodników trasa zawodów była wymagająca, ale piękna. Marsz po leśnych drogach i ścieżkach z widokiem nad Zalew Zemborzycki z pewnością pozostanie w pamięci na długo.

Dzięki pomocy sponsorów i partnerów, Organizator przygotował dla wszystkich zawodników pakiety startowe, wodę, posiłek regeneracyjny, kefiry, drożdżówki, babeczki, chusteczki nawilżające. Każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal. Dodatkowo wszyscy zawodnicy losowali dla siebie atrakcyjne upominki.
Osoby nagradzane na podium w poszczególnych kategoriach otrzymały puchary i nagrody. Wybrano również MISS i MISTERA NORDIC WALKING zawodów w Lublinie. Zostali oni uhonorowani specjalnymi szarfami i dodatkowymi upominkami. Wybrana MISS otrzymała również piękną koronę.
Lubelskie Stowarzyszenie „Zyskaj Zdrowie”, będące organizatorem piątego etapu zawodów Nordic Walking w ramach IV edycji Pucharu Lubelszczyzny Nordic Walking „Lubelskie też chodzi”, ma na celu szerzenie ochrony zdrowia, świadomości zachowań prozdrowotnych oraz promocję zachowań prozdrowotnych, w związku z tym zawody w Lublinie były połączone z piknikiem prozdrowotnym. Zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców przygotowano liczne bezpłatne atrakcje i inicjatywy prozdrowotne m.in.:
• porady żywieniowe,
• porady dermokosmetyczne,
• porady lekarskie,
• porady farmaceutów,
• pomiar masy ciała,
• pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
• pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego,
• pomiar tkanki tłuszczowej,
• pomiar wody i tkanki mięśniowej w organizmie,
• pomiar i analiza obliczonego wskaźnika BMI,
• pomiar poziomu nawilżenia skóry twarzy,
• komputerowe badanie stanu skóry twarzy,
• komputerowe badanie stanu włosów,
• pomiar glukozy we krwi,
• pokaz prawidłowej techniki Nordic Walking.

Nie zabrakło dodatkowych atrakcji, cieszących się równie dużym zainteresowaniem:
• fotobudka,
jumping fitness,
• spotkanie z leśnikami,
• malowanie twarzy,
• kącik artystyczny dla dzieci.

Gościem specjalnym wydarzenia był Pan Profesor dr hab. n. farm. Zbigniew Marzec, kierownik Katedry i Zakładu Żywności i Żywienia Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który podczas wywiadu przekazał bardzo wiele cennych informacji na temat roli odżywiania, nawadniania i suplementacji dla osób aktywnych fizycznie.

Cały Puchar Lubelszczyzny Nordic Walking „Lubelskie też chodzi” 2016 odbywa się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego – Pana Sławomira Sosnowskiego. Dodatkowo zawody w Lublinie Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Lublin – Pan Krzysztof Żuk.

Patronat medialny cyklu Puchar Lubelszczyzny Nordic Walking „Lubelskie też chodzi” 2016 sprawuje: telewizja TVP 3 Lublin, Radio Lublin, portal chodzezkijami.pl. Dodatkowo zawody w Lublinie zostały objęte patronatem Gazety Wyborczej.

Podczas zawodów w Lublinie był obecny również przedstawiciel radia Biper. Obszerna relacja z zawodów przygotowana przez Pana Przemysława Traskę z radia Biper dostępna jest na https://www.facebook.com/MrSeti1/photos/?tab=album&album_id=495440123975605.

Kolejne zawody w ramach Pucharu Lubelszczyzny Nordic Walking „Lubelskie też chodzi” 2016 odbędą się w Łukowie – 17 września oraz w Radzyniu Podlaskim – 8 października (finał).