Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Choroby

Włośnica

Ciężka choroba pasożytnicza, spowodowana zarażeniem człowieka lub zwierzęcia włośniem krętym. Do zarażenia dochodzi przez zjedzenie zarażonego mięsa. Standardowe gotowanie (...)

Wymioty

Wyrzucanie przez jamę ustną zawartości żołądka wywołane mimowolnymi skurczami mięśni brzucha i dna żołądka. Należy je odróżnić od zwracania, które bywa celowo (...)

Wyrostek robaczkowy

Zakończenie jelita ślepego, które stanowi część jelita grubego umiejscowioną w prawym dole biodrowym.

Wzdęcie

Stan napięcia powłok brzusznych spowodowany nadmiernym wytwarzaniem gazów w jelitach.

WZW typu C

Wirus zapalenia wątroby typu C -  uznawany jest za przyczynę raka i marskości wątroby. Większość zakażonych nie jest świadoma swojego stanu. Średni czas trwania (...)

Zapalenie wątroby

Przewlekła i postępująca choroba wątroby. Może prowadzić do rozwoju marskości i niewydolności. Leczy się farmakologicznie, uwzględniając lekkostrawną dietę.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10