Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Choroby

Bulimia

Choroba polegająca na niekontrolowanym szybkim objadaniu się, a następnie prowokowaniu wymiotów. Uwarunkowana zaburzeniami psychosomatycznymi. Wywołują ją między (...)

Cholestaza

Cholestaza (łac. cholestasis = zatstój żółci). Zespół objawów powodujących zatrzymanie prawidłowego odpływu żółci lub upośledzenie (...)

Choroba wieńcowa serca

Choroba niedokrwienia serca, jest spowodowana utrudnionym przepływem krwi przez naczynia doprowadzające krew do serca (na skutek miażdżycy), jej najgroźniejsza postać to (...)

Dna moczanowa

Artretyzm, skaza moczanowa. Choroba wynikła z nieprawidłowego metabolizmu kwasu moczowego powstającego z puryn, kryształy moczanów odkładają się w organizmie. (...)

Endometrioza

Endometrioza, gruczolistość zewnętrzna , to rozrost błony śluzowej macicy (endometrium) poza jamą macicy, choroba dotyczy w większości kobiet w wieku rozrodczym. Ogniska (...)

Glikemia

Biochemiczne kryterium służące do celów diagnostycznych, oparte na określeniu stężenia glukozy we krwi. U osób zdrowych wartości glikemii w ciągu doby nie (...)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10