Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Choroby

Osteoporoza

Stopniowy ubytek masy kostnej i zmiana struktury przestrzennej kości. Konsekwencją są bóle i zwiększone ryzyko złamań. Wyróżniamy następujące rodzaje (...)

Otyłość

Nieprawidłowa masa ciała, BMI > 30 kg/m2, jest wynikiem nadmiernego spożycia kalorii w stosunku do zapotrzebowania organizmu, skutkuje to magazynowaniem nadmiaru energii (...)

Otyłość brzuszna

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha (sylwetka typu „jabłko”), jest istotnym czynnikiem ryzyka miażdżycy i jej powikłań (m.in. zawału serca, (...)

Posocznica

Posocznica zwana sepsą jest to gwałtowna uogólniona reakcja zapalna organizmu na atak mikroorganizmów. Sepsa stanowi zespół objawów chorobowych, (...)

Refluks

Cofnięcie się pokarmu do wcześniejszego odcinka przewodu pokarmowego, np. z żołądka do przełyku.

Salmonelloza

Choroba zakaźna układu pokarmowego, spowodowana zakażeniem bakterią (pałeczką) chorobotwórczą z grupy o nazwie Salmonella. Do zakażenia dochodzi drogą pokarmową po (...)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10