Jesteś tu: Strona główna › Encyklopedia

Szukaj:

Szukaj terminu:

Wyszukaj dany termin za pomocą wyszukiwarki, bądź skorzystaj z indeksu alfabetycznego.

ABCDEFGHIJKLŁMNOPRSŚTUVWZŻ

Kategorie Mini Encyklopedii Zdrowia:

Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Z

Zdrowie

Dobra kondycja fizyczna i psychiczna, bez objawów choroby i kalectwa. Wpływ na dobry stan zdrowia nają czynniki genetyczne, środowisko fizyczne, środowisko społeczne oraz styl życia.

Zeaksantyna

Barwnik koloru żółtego, który znaleźć można w ziarniakach kukurydzy i owocach dzikiej róży. Wykazuje właściwości antyoksydacyjne.

Zgaga

Piekące lub bolesne odczucie w przełyku, za co odpowiedzialne jest zarzucanie soku żołądkowego. Może być związana z chorobą wrzodową żołądka.

Zmarszczki

Zmarszczki są objawem starzenia się skóry, przy czym proces ich powstawania może być przyspieszony lub opóźniony przez różne czynniki. Podstawowe przyczyny tworzenia się zmarszczek to wysychanie skóry oraz złogi białka gromadzące się w skórze. (...)

więcej

Zmęczenie

Reakcja fizjologiczna wynikła z nadmiernej pracy organizmu, wyróżnia się zmęczenie ogólne (ośrodkowe) oraz mięśniowe (obwodowe). W przypadku zmęczenia następuje dość spory ubytek energii co wpływa na obniżenie ogólnej efektywności.

Zwyczaje żywieniowe

Sposób odżywiania się charakterystyczny dla danego regionu kraju lub danej grupy osób. Zależy od czynników kulturowych i ekonomicznych.

Strona: 1 2 3