Jesteś tu: Strona główna › Encyklopedia

Szukaj:

Szukaj terminu:

Wyszukaj dany termin za pomocą wyszukiwarki, bądź skorzystaj z indeksu alfabetycznego.

ABCDEFGHIJKLŁMNOPRSŚTUVWZŻ

Kategorie Mini Encyklopedii Zdrowia:

Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > C

Ciśnienie (wyniki)

Ciśnienie optymalne (skurczowe  120, rozkurczowe 80). Ciśnienie prawidłowe (skurczowe 120–129, rozkurczowe 80–84). Ciśnienie wysokie prawidłowe (skurczowe 130–139, rozkurczowe 85–89). Nadciśnienie stopień 1 – łagodne (skurczowe 140–159, rozkurczowe (...)

więcej

Ciśnieniomierz

Jest to przyrząd do pomiaru nacisku ciśnienia na powierzchnię ciał stałych. Sprzęt do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Wyróżniamy ciśnieniomierze mechaniczne - rtęciowe, aneroidowe czyli zegarowe, sprężynowe i elektroniczne. Urządzenie powinno posiadać odpowiedni zakres pomiaru (...)

więcej

CREA (kreatynina)

Podwyższona zawartość kreatyniny we krwi wskazuje na niewydolność nerek.

Cynk (Zn)

Cynk jest niezbędnym składnikiem dla roślin, zwierząt i człowieka. Istotny do stabilności błony komórkowej oraz dla tworzenia się zasobów insuliny w organizmie. Niedobór cynku objawia się utratą apetytu i upośledzeniem wzroku, brak gojenia się ran, zaburzenia smaku i (...)

więcej

Czyrak

Czyrak to stan zapalny mieszka włosowego. Bakterie przedostają się przez cienki kanał włosa na dół do mieszka włosowego, gdzie znajdują idealne warunki do rozwoju. Układ odpornościowy wysyła do tego miejsca krwinki białe, aby zniszczyć intruzów. (...)

więcej
Strona: 1 2 3