Jesteś tu: Strona główna › Encyklopedia

Szukaj:

MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Badania diagnostyczne

Szukaj terminu:

Wyszukaj dany termin za pomocą wyszukiwarki, bądź skorzystaj z indeksu alfabetycznego.

ABCDEFGHIJKLŁMNOPRSŚTUVWZŻ

Kategorie Mini Encyklopedii Zdrowia:

Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Badania diagnostyczne

Pomiar cholesterolu we krwi

Dostarcza pierwszych informacji dotyczących metabolizmu tłuszczowego w organizmie. Zastosowanie: u diabetyków, jak i u osób o normalnym poziomie cukru, do (...)

więcej

Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego

Jest to bardzo ważne badanie pozwalające ocenić ryzyko zagrożenia jaskrą. Do badania ciśnienia w oku służą tonometry. Prawidłowe wartości ciśnienia wewnątrzgałkowego: norma (...)

więcej

Pomiar RR (ciśnienia tętniczego krwi)

Terminem „ciśnienie tętnicze krwi” określa się siłę nacisku krwi krążącej w tętnicach na ich ścianę. Systematyczne pomiary ciśnienia krwi i rejestrowanie ich są (...)

więcej

Pomiar stężenia glukozy we krwi

Pozwala na wykrycie cukrzycy. Regularna kontrola glukozy we krwi pomaga stabilizować chorobę i zapobiegać jej powikłaniom. Pomiar powinien być wykonywany na czczo (najlepiej (...)

więcej

Pomiar triglicerydów we krwi

Daje informacje o metabolizmie tłuszczy w organizmie. Zastosowanie: jeśli podejrzewa się zaburzenia metaboliczne, do samokontroli, w badaniach przesiewowych. Badanie powinno (...)

więcej

Spirometria

Pozwala mierzyć objętość oraz przepływ powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach. Jest niezbędna do rozpoznania i leczenia chorób (...)

więcej
Strona: 1 2 3