MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Badania diagnostyczne

Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Badania diagnostyczne

Badanie biochemiczne krwi

Wyniki tego badania dają obraz funkcji prawie wszystkich narządów, gruczołów, stanów nawodnienia, odżywienia organizmu, postępu choroby. Badanie krwi (...)

Badanie Dopplera

Wykonywane jest w celu pomiaru szybkości przepływu krwi w badanych naczyniach krwionośnych. Na tej podstawie istnieje możliwość wykrywania zmian patologicznych, takich jak (...)

Badanie fotopletyzmograficzne

Badanie jest wykonywanie przy użyciu urządzenia PPG, które wykonuje nieinwazyjne badanie czasu, jaki upłynie zanim krew wróci do łydki po wymuszonym (...)

Ciśnieniomierz

Jest to przyrząd do pomiaru nacisku ciśnienia na powierzchnię ciał stałych. Sprzęt do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Wyróżniamy ciśnieniomierze mechaniczne - (...)

EKG (ElektroKardioGram)

Badanie pozwalające ocenić czynności mięśnia sercowego i umożliwiające rozpoznanie chorób serca.

Morfologia krwi z rozmazem

Pozwala określić stan zdrowia badanego, wykryć zapalenia, zatrucia i wiele innych procesów chorobowych zachodzących w organizmie. Badanie krwi powinno być wykonywane (...)

Strona: 1 2 3