Jesteś tu: Strona główna › Encyklopedia

Szukaj:

Szukaj terminu:

Wyszukaj dany termin za pomocą wyszukiwarki, bądź skorzystaj z indeksu alfabetycznego.

ABCDEFGHIJKLŁMNOPRSŚTUVWZŻ

Kategorie Mini Encyklopedii Zdrowia:

Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > M

Miedź (Cu)

Miedź odpowiada za eliminowanie wolnych rodników, przemianę materii w tkance łącznej, transport żelaza w organizmie, jej obecność umożliwia w ustroju prawidłowe wykorzystanie żelaza. Jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, wzrostu kości i przemian ustrojowych (...)

więcej

Mikroelement

Składnik mineralny, którego zawartość w organizmie nie przekracza 0,01%, a zalecane dzienne spożycie to mniej niż 100 mg/osobę. Do mikroelementów zaliczamy: żelazo, cynk, miedź, mangan, fluor, molibden, jod, selen, kobalt.

Mikropigmentacja

Makijaż permanentny, trwały. Zabieg kosmetyki estetycznej polegający na wprowadzeniu hypoalergicznych pigmentów do podstawnej warstwy naskórka. Pigment wprowadzany jest jednorazowymi sterylnymi igłami i utrzymuje się przez kilka lat. Wykonuje się go w celu podkreślenia (...)

więcej

Mleko acidofilne

Napój z mleka ukwaszonego zakwasem z kultur Lactobacillus acidophilus. Wykazuje właściwości dietetyczne i lecznicze.

Mocznik

Końcowy produkt przemiany białek i innych związków azotowych w organizmie. Wydalany z moczem.

Molibden (Mo)

Molibden jest niezbędnym pierwiastkiem śladowym, który dobrze wchłania się w przewodzie pokarmowym. Jest on aktywatorem niektórych enzymów, ułatwia wprowadzenie żelazo do hemoglobiny, ponadto wspomaga procesy metaboliczne tłuszczów i węglowodanów. Zapobiega (...)

więcej
Strona: 1 2 3 4