Jesteś tu: Strona główna › Zielarnia

Szukaj:

Szukaj zioła:

Chcesz wiedzieć więcej o ziołach, ich działaniu i zastosowaniu? Wyszukaj interesujące Cię zioła za pomocą wyszukiwarki lub skorzystaj z indeksu alfabetycznego. Poza opisem znajdziesz tu również odpowiednie preparaty ziołowe dostępne w aptekach.
ABCDEFGIJKLŁMNOPRSŚTVWŻ
Jesteś tutaj: ZIELARNIA > S

Seler

Apium graveolens Odwar z nasion selera ma działanie uspokajające i zapobiega wzdęciom. Liście są bogate w witaminy, sole mineralne i inne związki czynne. Napar pomaga przy niestrawności i jest (...)

więcej
682049_cassia-senes.jpg

Senes ostrolistny

Cassia senna Senes to krzew wysokości od 60 do 100 cm. Surowcem zielarskim są liście i owoce, które zawierają: glikozydy antranoidowe, flawonoidy, związki śluzowe i związki żywicowe. (...)

więcej

Skrzyp polny

Equisetum arvense W zielu skrzypu występują flawonoidy takie jak: ekwizetryna, izokwercytryna, galuteolina i apigenina, saponiny (m.in. ekwizetonina o dość słabych własnościach (...)

więcej

Soczewica

Soczewica jadalna. Lens culinaris. Roślina jednoroczna luba dwuletnia wywodząca się z rodziny bobowatych. Uprawina powszechnie, w Polsce występuję czasami jak gatunek dziczejący. Łodyga (...)

więcej

Spirulina

Algi morskie. Mikroskopijna alga morska o zabarwieniu niebiesko-zielonym, bogata w składniki mineralne oraz odżywcze. Stosowana popularnie w kosmetyce w postaci półproduktu, zwykle ma (...)

więcej

Szałwia lekarska

Salvia officinalis Szałwia należy do roślin o wielokierunkowym zastosowaniu – leczniczym, kulinarnym i kosmetycznym. Surowcem jest głównie liść szałwii. Liście i ziele szałwii (...)

więcej