Jesteś tu: Strona główna › Zielarnia

Szukaj:

Szukaj zioła:

Chcesz wiedzieć więcej o ziołach, ich działaniu i zastosowaniu? Wyszukaj interesujące Cię zioła za pomocą wyszukiwarki lub skorzystaj z indeksu alfabetycznego. Poza opisem znajdziesz tu również odpowiednie preparaty ziołowe dostępne w aptekach.
ABCDEFGIJKLŁMNOPRSŚTVWŻ
Jesteś tutaj: ZIELARNIA > P
Strona: 1 2

Palma sabalowa

Palma sabalowa (Sabal serrulata)- jest to roślina z rodziny arekowatych (palm) o wysokości około 3 metrów, z której uzyskiwane są owoce palmy sabalowej, pozytywnie wpływające na (...)

więcej

Pierwiosnek lekarski

Prymula officinalis Gatunek byliny należący do rodziny pierwiosnkowatych. Rośnie na łąkach, brzegach lasów, w zaroślach. Dzięki działaniu oczyszczającemu krew pierwiosnek eliminuje (...)

więcej

Pietruszka

Pietruszka zwyczajna. Petroselinum crispum. Roślina dwuletnia z rodziny selerowatych, której łodyga dochodzi od 50 do 90 cm wysokości. W pierwszym roku wytwarzany jest korzeń spichrzowy (...)

więcej

Pięciornik (Potentilla L.)

Rodzaj roślin zaliczanych do rodziny różowatych, popularnym przedstawicielem tej rodziny jest Pięciornik kurze ziele (Potentilla erecta). Bylina rosnąca bardzo często na pastwiskach, (...)

więcej

Pochrzyn

Pochrzyn (Dioscorea L.) gatunek należący do rodziny pochrzynowatych (Dioscoreaceae). Roślina wieloletnia w postaci pnączy z bulwiastymi kłączami pochodząca z obszarów tropikalnych. Bulwy (...)

więcej

Pokrzywa zwyczajna

Urtica dioica Surowcem do celów leczniczych są liście i korzenie. Liście pokrzywy zawierają łatwo przyswajalne witaminy: K, B2, C, kwas pantotenowy oraz sole mineralne, głównie (...)

więcej
Strona: 1 2