Jesteś tu: Strona główna › Zielarnia

Szukaj:

Szukaj zioła:

Chcesz wiedzieć więcej o ziołach, ich działaniu i zastosowaniu? Wyszukaj interesujące Cię zioła za pomocą wyszukiwarki lub skorzystaj z indeksu alfabetycznego. Poza opisem znajdziesz tu również odpowiednie preparaty ziołowe dostępne w aptekach.
ABCDEFGIJKLŁMNOPRSŚTVWŻ
Jesteś tutaj: ZIELARNIA > L
Strona: 1 2

Lapacho

Herbata lapacho. Napar pozyskiwany z części kory drzewa Tabebuia impetiginosa oraz z innych gatunków drzew z tego rodzaju. Kora lapacho jest bogata w pierwiastki chemiczne pozytywnie (...)

więcej

Lawenda wąskolistna

Lavendula angustifolia Już Grecy i Rzymianie dodawali lawendę do kąpieli (jej nazwa pochodzi od łacińskiego lavare - myć się). Olejek lawendowy ceniony był ze względu na aromat i właściwości (...)

więcej

Lebiodka

Origanum sp. Nazywana popularnie oregano. Lebiodka zawiera olejki eteryczne, tymol, garbniki i gorycze. Wewnętrznie można ją stosować w nieżycie żołądka i jelit, w niedoczynności wątroby. (...)

więcej

Len zwyczajny

Linum usitatissimum Głównym surowcem lnu są nasiona (siemię lniane), cenny lek i surowiec dla przemysłu tłuszczowego i tkackiego. Siemię lniane ma smak śluzowaty i oleisty, a przy (...)

więcej
1246314_white_lilium.jpg

Lilia

Lilium Rodzaj bylin cebulowych z rodziny liliowatych. Znanych jest około 80 gatunków lilii, wiele z nich to znane rośliny ozdobne. Płatki kwiatowe oraz cebulki lilii wykorzystywane są (...)

więcej

Lipa drobnolistna

Tilia cordata Surowcem jest kwiatostan lipy zbierany pod koniec czerwca lub w lipcu. Zawiera on flawonoidy (wśród nich są pochodne glikozydowe kwercetyny, kemferolu i akacetyny), (...)

więcej
Strona: 1 2