Jesteś tu: Strona główna › Zielarnia

Szukaj:

Szukaj zioła:

Chcesz wiedzieć więcej o ziołach, ich działaniu i zastosowaniu? Wyszukaj interesujące Cię zioła za pomocą wyszukiwarki lub skorzystaj z indeksu alfabetycznego. Poza opisem znajdziesz tu również odpowiednie preparaty ziołowe dostępne w aptekach.
ABCDEFGIJKLŁMNOPRSŚTVWŻ
Jesteś tutaj: ZIELARNIA > R
Strona: 1 2

Rdest ostrogorzki

Polygonum hydropiper L. Inaczej zwany Pieprzem wodnym ze względu na swój charakterystyczny gorzki dość ostry smak. Roślina jednoroczna należąca do rodziny rdestowatych, występuje (...)

więcej

Rdest plamisty

Polygonum persicaria. Roślina jednoroczna z rodziny rdestowatych (Polygonaceae), powszechnie występująca na obszarze Polski i całej Europy. Występuje również na terenach Azji, Chin oraz (...)

więcej

Rdest ptasi

Polygonum aviculare. Rdest różnolistny. Roślina jednoroczna wywodząca się z rodziny rdestowatych (Polygonaceae) dość powszechnie występująca na polach i w ogrodach. Zwykle osiąga (...)

więcej

Rdestówka powojowata

Rdest powojowaty. Fallopia convolvulus L. Roślina z rodziny rdestowatych (Polygonaceae), występuje powszechnie w Azji, Europie a także w północnej Afryce. W Polsce występuje na całym (...)

więcej

Rokitnik zwyczajny

Rokitnik pospolity. Hippophae rhamnoides L. Roślina dwupienna, wieloletnia wywodząca się z rodziny oliwnikowatych (Elaeagnaceae) rosnąca na obszarach Azji, Europy aż po Chiny. W Polsce (...)

więcej
755688_rosemary.jpg

Rozmaryn lekarski

Rosmarinus officinalis Rozmaryn jest gęstym i obficie rozgałęzionym wiecznie zielonym krzewem, osiągającym 30-150cm wysokości, o silnym zapachu. Zawiera liczne substancje czynne: olejki (...)

więcej
Strona: 1 2