Jesteś tu: Strona główna › Zielarnia

Szukaj:

Szukaj zioła:

Chcesz wiedzieć więcej o ziołach, ich działaniu i zastosowaniu? Wyszukaj interesujące Cię zioła za pomocą wyszukiwarki lub skorzystaj z indeksu alfabetycznego. Poza opisem znajdziesz tu również odpowiednie preparaty ziołowe dostępne w aptekach.
ABCDEFGIJKLŁMNOPRSŚTVWŻ
Jesteś tutaj: ZIELARNIA > J

Jarząb pospolity

Jarząb pospolity korzystnie wpływa na błony śluzowe i pracę układu pokarmowego. Stosowany jest przy nieżytach jelit, schorzeniach wątroby i pęcherza żółciowego, a także przewlekłej (...)

więcej

Jasnota biała

Lamiom album Kwiaty jasnoty białej zaleca się przede wszystkim jako środek przeciwkrwotoczny, uszczelniają ściany naczyń włosowatych, hamując mikrokrwawienia, głównie w obrębie (...)

więcej

Jemioła pospolita

Viscum album Jest to krzew półpasożytniczy, który rośnie na gałęziach innych drzew, najczęściej na brzozach i topolach, rozprzestrzeniona na świecie. Jemioła ma rozgałęzione pędy (...)

więcej
1122654_purple_coneflower.jpg

Jeżówka purpurowa

Echinacea purpurea W lecznictwie wykorzystywane są głównie trzy gatunki jeżówki: jeżówka purpurowa, jeżówka wąskolistna i jeżówka blada. Jeżówki są (...)

więcej

JOJOBA

Jojoba (czytaj: hohoba) jest ciekłym woskiem otrzymywanym z nasion krzewu o tej samej nazwie. Krzew ten osiąga wysokość 1 – 2 metry, ma rozłożystą i gęstą koronę, niewielkie, grube (...)

więcej

Jukka

Jukka (Yucca L.) – rodzaj roślin z rodziny agawowatych, zawiera około 50 gatunków wieczniezielonych bylin, krzewów oraz drzew. Mają w większości twarde, mieczowate liście (...)

więcej