Jesteś tu: Strona główna › Zielarnia

Szukaj:

Szukaj zioła:

Chcesz wiedzieć więcej o ziołach, ich działaniu i zastosowaniu? Wyszukaj interesujące Cię zioła za pomocą wyszukiwarki lub skorzystaj z indeksu alfabetycznego. Poza opisem znajdziesz tu również odpowiednie preparaty ziołowe dostępne w aptekach.
ABCDEFGIJKLŁMNOPRSŚTVWŻ
Jesteś tutaj: ZIELARNIA > G

Glistnik Jaskółcze ziele

Jaskółcze ziele wykazuje działania rozkurczowe na drogi żółciowe, przewód pokarmowy oraz zewnętrznie w leczeniu chorób oczu i schorzeń skóry . Wykazuje on (...)

więcej

Głóg

Kwiat głogu stosowany jest głównie jako środek tonizujący w osłabieniu mięśnia sercowego i układu krążenia, zwłaszcza u osób starszych. Działa on rozkurczająco na naczynia (...)

więcej

Goryczka

Gentiana L. Gatunek rośliny z rodziny goryczkowatych. Gatunkiem powszechnie występującym jest Goryczka żółta (Gentiana lutea L.). Jest to roślina wieloletnia rosnąca głównie na (...)

więcej

Goździk

Dianthus L. Roślina z rodziny goździkowatych, wywodząca się z terenów północnej Afryki oraz Azji. Rośnie dziko również w Polsce, często występują mieszańce. Dość pospolitym (...)

więcej
600103_guaran.jpg

Guarana

Nasiona Guarany zawierają do 6% kofeiny, znacznie więcej od kawy. Poza tym, guarana zawiera 5,5% amidów, 7% żywic, 0,6% saponiny i śladowe ilości aminokwasow adeniny i guaniny, sodu, (...)

więcej