Jesteś tu: Strona główna › Zielarnia

Szukaj:

Szukaj zioła:

Chcesz wiedzieć więcej o ziołach, ich działaniu i zastosowaniu? Wyszukaj interesujące Cię zioła za pomocą wyszukiwarki lub skorzystaj z indeksu alfabetycznego. Poza opisem znajdziesz tu również odpowiednie preparaty ziołowe dostępne w aptekach.
ABCDEFGIJKLŁMNOPRSŚTVWŻ
Jesteś tutaj: ZIELARNIA > A

Agawa

Agawa amerykańska (Agave americana L.) - jest byliną o charakterze sukulentu, posiada duże zgrubiałe, mięsiste, mieczowate liście o długości około 3 m zakończone kolcem. Liście zebrane są w (...)

więcej

Aletris farinosa L.

Rośliny z gatunku Aletris farinosa zaliczane są do roślin leczniczych, surowcem jest kłącze z korzeniami, uzyskiwane jest głównie jesienią a następnie naturalnie suszone. (...)

więcej
aloes-zwyczajny.jpg

Aloes zwyczajny

Aloe vera Aloes działa przeczyszczająco, wspomagająco przy zaburzeniach funkcji wątroby jako środek żółciotwórczy i żółciopędny, wzmacniająco w stanach osłabienia (...)

więcej

ANYŻ

Pimpinella anisum L. - Biedrzeniec anyż. Jest to gatunek jednorocznej rośliny z rodziny selerowatych, występuje wyłącznie w uprawie. Jest to roślina lecznicza, surowcem (...)

więcej
arcydziegiel_litwor.jpg

Arcydzięgiel litwor

Angelica archangelica Roślina z rodziny selerowatych, o silnym zapachu, osiągająca do 2m wysokości. Dobroczynne substancje arcydzięgla takie jak: kwas angelikowy, angelicyna, imperatoryna, (...)

więcej

Arnika górska

Arnica montana Jest ziołem zwanym inaczej kupalnikiem górskim, pomórnikiem lub trankiem górskim, zazwyczaj występuje na terenach górzystych na kwaśnych glebach. (...)

więcej