Jesteś tu: Strona główna › Zielarnia

Szukaj:

Szukaj zioła:

Chcesz wiedzieć więcej o ziołach, ich działaniu i zastosowaniu? Wyszukaj interesujące Cię zioła za pomocą wyszukiwarki lub skorzystaj z indeksu alfabetycznego. Poza opisem znajdziesz tu również odpowiednie preparaty ziołowe dostępne w aptekach.
ABCDEFGIJKLŁMNOPRSŚTVWŻ
Jesteś tutaj: ZIELARNIA > O

Olejek arganowy

Dość popularny olejek stosowany powszechnie z kosmetyce dzięki swoim właściwościom odmładzającym. Pozyskiwany jest z nasion drzewa arganowego (Argania żelazna - Argania spinosa L.), (...)

więcej

Oliwnik wąskolistny

Oliwnik zwyczajny. Elaegnus angustifolia L. Roślina należąca do rodziny oliwnikowatych (Elaeagnaceae). Sadzony jest często jako roślina ozdobna, znosi przycinanie toteż wykorzystywany jest na (...)

więcej

Ostropest plamisty

Sylibum marianum Surowcem leczniczym są dojrzałe owoce ostropestu. Głównymi substancjami czynnymi są flawonolignany, których kompleks jest nazywany sylimaryną. W jej skład (...)

więcej

Owies zwyczajny

Avena sativa Owies zwyczajny jest to zboże należące do rodziny wiechlinowatych. Uprawiany jest w strefie umiarkowanej. Należy do roślin jednorocznych. Jako surowiec leczniczy wykorzystywana (...)

więcej

Owoce Noni

Morinda citrifolia. Drzewo wiecznie zielona dochodzące do 7 metrów wysokości, liście ciemnozielone zaś kwiaty białe o przyjemnym zapachu. Młode owoce są zwykle w odcieniu perłowym zaś po (...)

więcej