Jesteś tu: Strona główna › Zielarnia

Szukaj:

Szukaj zioła:

Chcesz wiedzieć więcej o ziołach, ich działaniu i zastosowaniu? Wyszukaj interesujące Cię zioła za pomocą wyszukiwarki lub skorzystaj z indeksu alfabetycznego. Poza opisem znajdziesz tu również odpowiednie preparaty ziołowe dostępne w aptekach.
ABCDEFGIJKLŁMNOPRSŚTVWŻ
Jesteś tutaj: ZIELARNIA > D

Drapacz lekarski

Cnicus benedictus L. Dziś o Drapaczu lekarskim wiemy dużo, ale korzystamy z niego mało. W lecznictwie wykorzystuje się ziele drapacza, bogate w laktony seskwiterpenowe, knicynolid i (...)

więcej

Drzewo arganowe

Argania żelazna. Argania spinosa L. Drzewo dwuliścienne z rodziny sączyńcowatych. Występuje głównie w Maroku bowiem jest to gatunek endemiczny, unikalny dla danego regionu. (...)

więcej

Dziewanna

Verbascum L. Roślina dwuletnia bądź bylina należąca do rodziny trędownikowatych. Gatunkiem pospolitym jest Dziewanna drobnokwiatowa (Verbascum thapsus L.). Rośnie w klimacie umiarkowanym, (...)

więcej

Dzika róża

Rosa canina L. Dzika róża to gatunek krzewu powszechnie występujący w klimacie umiarkowanym oraz na półkuli północnej. Jest dobrze znana w Polsce.  Krzewy mogą (...)

więcej

Dziurawiec zwyczajny

Hypericum perforatum Ziele dziurawca zawiera liczne substancje farmakologicznie czynne m. in.: barwnik hyperycynę, flawonoidy, głównie hyperozyd, rutozyd i kwercetynę, garbniki (...)

więcej