Jesteś tu: Strona główna › Zielarnia

Szukaj:

Szukaj zioła:

Chcesz wiedzieć więcej o ziołach, ich działaniu i zastosowaniu? Wyszukaj interesujące Cię zioła za pomocą wyszukiwarki lub skorzystaj z indeksu alfabetycznego. Poza opisem znajdziesz tu również odpowiednie preparaty ziołowe dostępne w aptekach.
ABCDEFGIJKLŁMNOPRSŚTVWŻ
Jesteś tutaj: ZIELARNIA > C
Strona: 1 2

Cebula zwyczajna

Cebula zwyczajna, jadalna (Allium cepa L.) Gatunek należący do rodziny czosnkowatych, pochodząca z zachodniej i środkowej Azji – występuje głównie w uprawie zaś rzadko rośnie (...)

więcej
788034_centaurea_cyanus.jpg

Chaber bławatek

Centaurea cyanus Kwiaty chabra bławatka są starym lekiem naszych praojców. Dawniej uważano, że kiedy się je wącha „krew z nosa i ran tamują”. Leczono nimi także dolegliwości (...)

więcej

Chmiel zwyczajny

Humulus lupulus Chmiel zawiera liczne żywice, garbniki, olejki eteryczne i substancje estrowe. Mąka chmielowa (lupulina) zawiera olejki eteryczne z ponad 200 stwierdzonymi substancjami m.in. (...)

więcej

Cykoria podróżnik

Cichorium intybus Napar z wysuszonych korzeni działa wzmacniająco, łagodnie przeczyszczająco oraz moczopędnie. Okłady z rozgniecionych liści łagodzą podrażnienia. Cykoria polecana jest przy (...)

więcej

Cykoria podróżnik

Cichorium intybus L. Roślina należąca do rodziny astrowatych, posiada koszyczki kwiatowe o średnicy około 3 - 4 cm, wyrastające w kątach górnych liści, łodyga jest twarda i szorstka z (...)

więcej

Cytryniec chiński

Cytryniec chiński (Schisandra chinensis L.) Gatunek z rodziny cytryńcowatych, naturalnie występuje w północno-wschodnich Chinach, Korei, Japonii i w Rosji - rośnie owijając się (...)

więcej
Strona: 1 2