Jesteś tu: Strona główna › Zielarnia

Szukaj:

Szukaj zioła:

Chcesz wiedzieć więcej o ziołach, ich działaniu i zastosowaniu? Wyszukaj interesujące Cię zioła za pomocą wyszukiwarki lub skorzystaj z indeksu alfabetycznego. Poza opisem znajdziesz tu również odpowiednie preparaty ziołowe dostępne w aptekach.
ABCDEFGIJKLŁMNOPRSŚTVWŻ
Jesteś tutaj: ZIELARNIA > M
Strona: 1 2

Maca

Lepidium meyeni, Lepidium peruvianum. Bylina o bulwie kształtu gruszkowatego osiągającej około 18 cm długości, zaś część nadziemna (łodyga) osiąga jedynie kilkanaście centymetrów. (...)

więcej

Macierzanka

Thymus serpyllum Roślina zawiera olejki eteryczne z p-cymolem, tymolem, pinenem, karwakrolem, jak również garbniki i flawony. Liście macierzanki piaskowej są środkiem łagodnie (...)

więcej

Majeranek

Origanum majorana L. Lebiodka majeranek, majeranek ogrodowy Jest to gatunek rośliny, która należy do rodziny jasnotowatych, pochodzi z basenu Morza Śródziemnego. Uprawiany jest (...)

więcej

Malina właściwa

Rubus idaeus Krzew z rodziny różowatych (Rosaceae), pospolity w całej Polsce. Rośnie zarówno na niżu jak i w górach, gdzie sięga po krainę kosodrzewiny. Można ją także (...)

więcej

Malwa (Alcea L.)

MALWA (Alcea L.) Roślina z rodzaju ślazowatych do którego należy ponad 60 gatunków wywodzących się głównie z rejonu basenu Morza Śródziemnego. Malwa należy do bylin (...)

więcej

Marzanka wonna

Galium odoratum Marzanka zawiera wiele substancji czynnych, między innymi glikozyd kumarynowy, asperulozyt, monotropeine, garbniki gorycze, kwasy roślinne. Stosowana jest jako środek napotny, (...)

więcej
Strona: 1 2