Jesteś tu: Strona główna › Zielarnia

Szukaj:

Szukaj zioła:

Chcesz wiedzieć więcej o ziołach, ich działaniu i zastosowaniu? Wyszukaj interesujące Cię zioła za pomocą wyszukiwarki lub skorzystaj z indeksu alfabetycznego. Poza opisem znajdziesz tu również odpowiednie preparaty ziołowe dostępne w aptekach.
ABCDEFGIJKLŁMNOPRSŚTVWŻ
Jesteś tutaj: ZIELARNIA > B
Strona: 1 2
794170_plantain.jpg

Babka lancetowata

Plantago lanceolata Występuje w stanie dzikim na całym obszarze klimatu umiarkowanego. Gatunek bardzo zmienny, przystosowuje się do różnych warunków, został rozwleczony na (...)

więcej

Babka zwyczajna

Babka zwyczajna (Plantago maior L.) charakteryzuje się nieulistnioną łodyga o podłużnym kwiatostanie zwężanym na szczycie, liście są ciemnozielone zebrane w rozetkę. Występuje często na (...)

więcej

Barwinek pospolity

Barwinek pospolity (Vinca minor L.) - jest to roślina wieloletnia, posiadająca pełzające i zakorzeniające się w podłożu łodygi pokryte eliptycznymi skórzastymi liśćmi barwy (...)

więcej

Bazylia

Ocimum basilicum Jest rośliną ciepłolubną, uprawianą w krajach południowej i zachodniej Europy, głównie stosowana jako przyprawa, w Polsce uprawiana też w celach leczniczych. Roślina (...)

więcej

Bez czarny

Sambucus nigra Roślina pospolita, szeroko rozpowszechniona, rośnie tam gdzie jest wilgotno czyli w lasach, zaroślach, nadrzeczach. Wymaga gleb próchnicznych. Jest gatunkiem (...)

więcej
1172142_pansy_blossom_.jpg

Bratek polny/ Fiołek trójbarwny

Viola Tricolora Surowcem są młode kwitnące pędy zbierane od maja do września. Zawierają one flawonoidy (głównie rutozyd, kwercetynę i witeksynę), pochodne kwasu salicylowego, śluz, (...)

więcej
Strona: 1 2