Jesteś tu: Strona główna › Zielarnia

ZIELARNIA > Palma sabalowa

Szukaj zioła:

Chcesz wiedzieć więcej o ziołach, ich działaniu i zastosowaniu? Wyszukaj interesujące Cię zioła za pomocą wyszukiwarki lub skorzystaj z indeksu alfabetycznego. Poza opisem znajdziesz tu również odpowiednie preparaty ziołowe dostępne w aptekach.
ABCDEFGIJKLŁMNOPRSŚTVWŻ
Jesteś tutaj: ZIELARNIA > Palma sabalowa

Palma sabalowa

Palma sabalowa (Sabal serrulata)- jest to roślina z rodziny arekowatych (palm) o wysokości około 3 metrów, z której uzyskiwane są owoce palmy sabalowej, pozytywnie wpływające na choroby układu płciowego oraz moczowego. Wyciąg z jagód działa leczniczo w przypadku rozrostu gruczołu prostaty, wywiera pozytywny wpływ na organizm w przypadku wszelkich chorób wyniszczających ponieważ działa korzystnie na wszystkie tkanki o charakterze gruczołowym. Można stosować odwar bądź parzyć jak zwykłą herbatę, owoc dostępny jest pod postacią proszku, w formie rozdrobnionej albo w kapsułkach. Stosowana jest również w przypadkach astmy, krztuśca, cukrzycy, impotencji, torbieli jajnikowych, zapaleniu gruczołu krokowego oraz zapaleniu oskrzeli. Nie należy stosować przy ostrych stanach chorobowych, chorobach pasożytniczych, reumatyzmie i otyłości.