Jesteś tu: Strona główna › Zielarnia

Szukaj:

ZIELARNIA > Żeń–szeń

Szukaj zioła:

Chcesz wiedzieć więcej o ziołach, ich działaniu i zastosowaniu? Wyszukaj interesujące Cię zioła za pomocą wyszukiwarki lub skorzystaj z indeksu alfabetycznego. Poza opisem znajdziesz tu również odpowiednie preparaty ziołowe dostępne w aptekach.
ABCDEFGIJKLŁMNOPRSŚTVWŻ
Jesteś tutaj: ZIELARNIA > Żeń–szeń

Żeń–szeń

Panax ginseng C.A. Mey

Wszystkie części żeń-szenia prawdziwego (najbardziej korzeń), zawierają mieszaninę 16 saponin trójterpenowych, będących połączeniami aglikonów panaksatriolu lub kwasu olanolowego z 3 - 6 cukrami prostymi.

Wyciągi z żeń-szenia działają ogólnie pobudzająco i wzmacniająco na ośrodki ruchowe i wydzielnicze, znajdujące się w ośrodkowym układzie nerwowym i rdzeniu przedłużonym. Żeń-szeń obniża ciśnienie krwi, zwiększa ilość wydalanego moczu i odtruwa organizm, obniża poziom cukru we krwi, ma właściwości przeciwwrzodowe, hamuje rozwój niektórych nowotworów oraz pobudza czynności serca. Surowiec ten ma wszechstronny wpływ na organizm, zwiększa jego ogólną wydolność, zdolności adaptacyjne do trudnych i niesprzyjających warunków otoczenia, a także do dużego wysiłku. Dodaje energii, poprawia koncentrację i umiejętność zapamiętywania, zwiększa odporność na stres.

powrót