Jesteś tu: Strona główna › Akcja „Zdrowie dla Skóry”

Szukaj:

Akcja „Zdrowie dla Skóry”

Akcja „Zdrowie dla Skóry” to kolejna prozdrowotna inicjatywa podejmowana w ramach działalności Stowarzyszenia „Zyskaj Zdrowie”.

    W ramach akcji „Zdrowie dla Skóry” przeprowadzane są bezpłatne komputerowe badania skóry twarzy i włosów oraz porady dermokonsultantki, obejmujące:

  • ocenę stanu skóry twarzy i włosów;
  • dobór sposobu pielęgnacji i ochrony skóry twarzy oraz włosów;
  • dobór odpowiedniego dermokosmetyku.

    Spotkanie z dermokonsultantką pozwala poszerzyć wiedzę na temat skóry, pozwala dowiedzieć się jak właściwie ją pielęgnować i chronić. Niezwykle ważny jest właściwy dobór dermokosmetyku. Samodzielny wybór produktu – spośród kilkuset lub nawet kilku tysięcy dostępnych na rynku – jest bardzo trudny. Tak naprawdę nigdy nie mamy pewności czy dobrze wybraliśmy, dlatego tak ważna jest pomoc w tym zakresie ze strony specjalisty.
    Komputerowe badanie skóry twarzy – w ramach akcji „Zdrowie dla Skóry” – odbywa się przy użyciu specjalnego video mikroskopu 30-krotnie powiększającego skórę, dzięki czemu możliwe jest bardzo dobre odwzorowanie stanu skóry i obserwacja zachodzących w niej zmian: popękane naczynka krwionośne, rozszerzone pory, przebarwienia, zmarszczki. Obraz stanu skóry widoczny jest na monitorze komputera podłączonego do video mikroskopu. Dzięki takiemu badaniu dermokonsultantka może ocenić obecny stan skóry i zalecić odpowiedni sposób jej pielęgnacji. Do dyspozycji dermokonsultantki jest także tester wilgotności skóry (higrometr), który pozwala ocenić czy skóra jest odpowiednio nawilżona.
    Na uwagę zasługuje także komputerowe badanie włosów. Diagnostyka przeprowadzana jest przy 200-krotnym powiększeniu włosów. Na podstawie badania i obserwacji dermokonsultantki mogą udzielać porad w zakresie pielęgnacji skóry głowy oraz włosów.
 

Harmonogram akcji „Zdrowie dla Skóry”.
Zadaj pytanie dermokonsultantce.
 

Polecamy artykuły w naszej Czytelni:

Pielęgnacja skóry niemowląt i dzieci

Pielęgnacja cery naczynkowej

Pielęgnacja skóry latem

Wzmacnianie oraz ochrona włosów i paznokci

Nowoczesne technologie nieinwazyjne usuwające objawy starzenia skóry

Zdrowe włosy i paznokcie

Skóra jesienią i zimą

Trądzik