Jesteś tutaj: CZYTELNIA> W

Wirusowe choroby wieku dziecięcego

Jesień to czas, kiedy nasze pociechy często po raz pierwszy udają się do żłobków, przedszkoli, czy szkół. To (...)

Wirusowe zapalnie wątroby (WZW) – lepiej zapobiegać niż leczyć

Wirusowe zapalenie wątroby to ostra choroba zakaźna, której istotą jest uszkodzenie miąższu wątroby. Jest to jedna z (...)

Witamina A

Witamina A należy do grupy związków chemicznych – retinoidów, jest ona rozpuszczalna w tłuszczach. (...)

Witamina B1 – „witamina radości”

Witamina B1 inaczej tiamina, aneuryna należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie. Została ona wyizolowana z (...)

Witamina C – witamina ważna nie tylko jesienią

Witamina C ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia człowieka. Przypominamy sobie o niej zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, (...)

Witamina E

Witamina E (tokoferol) należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Zalecane dzienne zapotrzebowanie na witaminę E (...)

Strona: 1 2 3