Jesteś tutaj: CZYTELNIA> Z

Zakażenia układu moczowego

Zakażenia układu moczowego (ZUM) to jedne z najbardziej rozpowszechnionych chorób. Stanowią około 20% wszystkich (...)

Zakażenia układu moczowego

Zakażenie układu moczowego (ZUM) to potwierdzona obecność drobnoustrojów w obrębie dróg moczowych, (...)

Zapalenie płuc

Zapaleniem płuc nazywamy wszelkie stany zapalne miąższu płuc charakteryzujące się tworzeniem w nich wysięku zapalnego. Na tę chorobę rocznie w (...)

Zapalenie zatok

Rola zatok w organizmie człowieka nie jest tak do końca wyjaśniona. Przypuszcza się, że oprócz ogrzewania i nawilżania powietrza (...)

Zapalenie zatok przynosowych

Zapalenie zatok przynosowych to jedna z najczęstszych przyczyn zgłaszania się pacjentów do lekarza pierwszego (...)

Zaparcia - problem czy nie?

Zaparcia są coraz częstszym problemem zdrowotnym. Mogą one dotyczyć zarówno osób młodych, jak i starszych. Niejednokrotnie są (...)

Strona: 1 2 3