Jesteś tu: Strona główna › Porada

Szukaj:

PORADY > Porady dietetyka

Szukaj porady:

Wyszukaj poradę na dany temat za pomocą wyszukiwarki.

Kategorie

Jesteś tutaj: PORADY > Porady dietetyka

Jak zdrowo przytyć?

Aby przybrać na wadze dieta powinna opierać się na zasadach diety łatwo strawnej, aczkolwiek musi mieć zwiększoną kaloryczność w stosunku do normalnego zapotrzebowania  tj. ok. 2500 - 3000 kcal dziennie. Ważne, aby dostarczać organizmowi białka zwierzęcego i tłuszczu. (...)

Więcej...

Napoje energetyzujące

Czy częste picie napojów energetycznych szkodzi zdrowiu? Napoje energetyzujące zawierają substancje, które pobudzają organizm. Jest to zazwyczaj kofeina (np. w puszce jest jej tyle, ile w filiżance kawy) oraz guarana, jak również witaminy z grupy B. Spożywanie tych (...)

Więcej...

Wiosenna dieta

    Wiosna to doskonała pora roku, aby wprowadzić do życia pewne zmiany. Jest to odpowiedni czas na dodanie energii oraz oczyszczenie organizmu, który potrzebuje regeneracji po zimie. Do życia budzi się świat przyrody, a na naszych stołach coraz częściej zaczynają gościć (...)

Więcej...

Wpływ kawy na metabolizm

Czy kawa przyspiesza metabolizm? Kawa w postaci napoju w żaden sposób nie przyspiesza metabolizmu, jedynie krótkotrwale zwiększa częstotliwość uderzeń serca i lekko podnosi ciśnienie krwi. Działanie wspomagające w odchudzaniu mają wyciągi z kawy zawarte w różnego (...)

Więcej...
Strona: 1 2