Jesteś tu: Strona główna › Czytelnia

Szukaj:

CZYTELNIA > Aby słońce nie szkodziło

Szukaj artykułu:

Zapraszamy Państwa do przeczytania artykułów, które zostały zamieszczone w dotychczasowych wydaniach
„Informatora o Programie Zyskaj Zdrowie i lekach bez recepty”.
Aby wyszukać artykuł na wybrany temat, prosimy skorzystać z wyszukiwarki lub z indeksu alfabetycznego.

ABCĆDEFGHIJKLMNOPRSŚTUWZŻ
Jesteś tutaj: CZYTELNIA > Aby słońce nie szkodziło

Aby słońce nie szkodziło

W okresie letnim, kiedy promieniowanie słoneczne jest wyjątkowo intensywne, należy odpowiednio zadbać o ochronę skóry przed jego negatywnym oddziaływaniem.
• Długotrwała ekspozycja skóry na słońce może prowadzić do jej nadmiernego wysuszenia, dlatego wyjątkowo istotne jest jej odpowiednie nawilżanie bezpośrednio po kąpieli słonecznej.
• Należy rozważnie korzystać z kąpieli słonecznych, aby nie doprowadzić do poparzeń skóry. 15-20 minut przed wyjściem na słońce powinno się zaaplikować na skórę ochronny krem z wysokim filtrem.
• Podczas ekspozycji na słońce nie powinno się stosować wód toaletowych bądź perfum, bowiem mogą one wywołać tzw. reakcję fototoksyczną, która objawia się miejscowym poparzeniem oraz podrażnieniem.
• W przypadku skóry twarzy powinno stosować się większe filtry przeciwsłoneczne, czyli SPF 50+, bowiem skóra twarzy jest wyjątkowo delikatna i dlatego łatwiej ulega poparzeniom.
• Najlepiej chronić skórę twarzy zarówno dość wysokim filtrem, jak również dodatkowo warto osłaniać ją kapeluszem w celu pewniejszej ochrony.
• Oprócz pielęgnacji skóry latem należy pamiętać również o włosach, które w wyniku działania słońca oraz kąpieli morskich mogą być przesuszone i matowe. Powinno stosować się regularnie silnie regenerujące maseczki, które przywrócą włosom blask.

Magdalena Burian
dermokonsultantka

Publikacja artykułu: czerwiec 2017


 

powrót