Jesteś tu: Strona główna › Czytelnia

Szukaj:

CZYTELNIA > Kosmetyki przydatne zimą

Szukaj artykułu:

Zapraszamy Państwa do przeczytania artykułów, które zostały zamieszczone w dotychczasowych wydaniach
„Informatora o Programie Zyskaj Zdrowie i lekach bez recepty”.
Aby wyszukać artykuł na wybrany temat, prosimy skorzystać z wyszukiwarki lub z indeksu alfabetycznego.

ABCĆDEFGHIJKLMNOPRSŚTUWZŻ
Jesteś tutaj: CZYTELNIA > Kosmetyki przydatne zimą

Kosmetyki przydatne zimą

    W okresie zimowym, kiedy dokucza Nam mróz oraz silny wiatr skóra staje się często sucha i podrażniona. Najbardziej narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych są te partie ciała, które nie są zwykle osłonięte (skóra twarzy, ust, dłoni), dlatego należy na nie zwracać szczególną uwagę. Aby zadbać o prawidłową kondycję skóry, warto mieć zestaw kosmetyków przydatnych w tym okresie.

  • Krem ochronny na dzień – podstawowy, niezbędny kosmetyk w okresie zimowym. Ma za zadanie chronić skórę przed siarczystym mrozem.
  • Krem na noc o działaniu regenerującym dostosowanym do rodzaju cery – poprawi ogólną kondycję skóry, zwiększy jej odporność na negatywny wpływ czynników zewnętrznych (wiatr, mróz).
  • Dobrze złuszczający peeling do ciała (drobnoziarnisty) – wskazany aby złuszczać nadmiar zrogowaciałego naskórka i odświeżyć skórę przed dalszymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
  • Delikatny peeling do twarzy (enzymatyczny) – podobnie jak w przypadku peelingu co ciała ma za zadanie przygotować skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
  • Odżywczy bądź silnie regenerujący krem do rąk, który błyskawicznie zregeneruje skórę dłoni.
  • Ochronny balsam bądź pomadka do ust – do ochrony delikatnej skóry ust, która jest bardzo narażona na negatywny wpływ czynników atmosferycznych i często ulega przesuszeniu.
  • Natłuszczająca emulsja bądź płyn do kąpieli – zapobiega przesuszaniu się skóry poprzez odbudowę naturalnego płaszcza lipidowego skóry.
  • Delikatny szampon o działaniu nawilżającym – do codziennej pielęgnacji włosów warto stosować delikatne szampony o działaniu nawilżającym, które przywrócą włosom blask.
  • Ziołowy szampon do włosów przetłuszczających się – jest wskazany, jeśli pod wpływem noszenia czapki włosy nadmiernie się przetłuszczają. Celem stosowania takich szamponów jest regulowanie pracy gruczołów łojowych.
  • Odżywka do włosów ze spłukiwaniem – intensywne odżywianie włosów jest podstawą ich pielęgnacji w okresie zimowym. Pamiętajmy, że takie produkty odżywiają nie tylko włosy, ale także skórę głowy.

Magdalena Burian
dermokonsultantka
Publikacja artykułu: grudzień 2014
 

Tagi: kosmetyki
powrót