Jesteś tu: Strona główna › Spotkanie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Spotkanie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

25 kwietnia Stowarzyszenie „Zyskaj Zdrowie” zorganizowało wykłady o zdrowiu dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świdniku. Uczestnicy spotkania wysłuchali prezentacji dotyczących profilaktyki chorób oczu. Specjaliści współpracujący ze stowarzyszeniem starali się przybliżyć problem jaskry – określanej mianem cichego złodzieja wzroku oraz zagadnienia związane z odżywianiem korzystnym dla naszych oczu.
    Spotkanie przebiegało w sympatycznej, ciepłej atmosferze. Zebrani słuchacze byli bardzo zainteresowani prezentowaną tematyką.
     Następnego dnia Stowarzyszenie „Zyskaj Zdrowie” zorganizowało dla członków UTW w Świdniku bezpłatne badania ciśnienia wewnątrzgałkowego w kierunku określenia ryzyka jaskry. Z badania skorzystało także kilkadziesiąt innych osób, które tego dnia zainteresowało się działaniami prowadzonymi w specjalnym Ambulansie. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc tylu osobom. Zdrowie jest najważniejsze !