Jesteś tu: Strona główna › Czytelnia

Szukaj:

CZYTELNIA > Makijaż korygujący

Szukaj artykułu:

Zapraszamy Państwa do przeczytania artykułów, które zostały zamieszczone w dotychczasowych wydaniach
„Informatora o Programie Zyskaj Zdrowie i lekach bez recepty”.
Aby wyszukać artykuł na wybrany temat, prosimy skorzystać z wyszukiwarki lub z indeksu alfabetycznego.

ABCĆDEFGHIJKLMNOPRSŚTUWZŻ
Jesteś tutaj: CZYTELNIA > Makijaż korygujący

Makijaż korygujący

Każdego dnia chcemy wyglądać pięknie. Dobry wygląd dodaje nam energii i pozwala pozbyć się kompleksów. Zaczynamy wierzyć w siebie i myśleć pozytywnie. Jednak wszyscy mamy drobne mankamenty, które chcielibyśmy ukryć. Bez względu na to, czy są to niedoskonałości drobne, czy znaczne, trwałe, czy też przejściowe, patrząc w lustro to właśnie one przyciągają naszą największą uwagę i wpływają negatywnie na nasze samopoczucie. Lecz nie należy się martwić, gdyż w prosty sposób możemy je skorygować sięgając po specjalne kosmetyki do makijażu korygującego.

Makijaż korygujący zwany też medycznym stosuje się, aby zatuszować przebarwienia skóry, blizny, trądzik, znamiona naczyniowe, żylaki a nawet tatuaże. Jednak w zależności od typu zmian, do korygowania stosuje się odpowiednie kolory. Jest to tzw. zasada neutralizacji, w myśl której intensywność danego koloru maleje, gdy połączy się go z kolorem przeciwnym. Dlatego chcąc zatuszować niedoskonałości z przewagą czerwieni, czyli:

 • silne zmiany rumieniowe,
 • rozszerzone naczynka,
 • trądzik różowaty,
 • blizny,
 • wrodzone plamy,
 • wypryski skórne,
 • zaczerwienienia po zabiegach laserem lub dermabrazji,

należy zastosować kolor zielony, np. korektor zielony lub sztyft korygujący zmiany rumieniowe Couvrance Avene.

Tuszując niedoskonałości z przewagą niebieskiego, takie jak:

 • siniaki
 • krwiaki pooperacyjne
 • silne cienie pod oczami
 • żylaki należy użyć koloru beżowego, np. korektor miejscowy Dermablend Vichy.

W przypadku korekty niedoskonałości i ujednolicenia karnacji należy stosować specjalne podkłady korygujące oraz pudry utrwalające, np. podkład korygujący Dermablend Vichy, podkład w kompakcie Couvrance Avene, transparentny puder mozaikowy Couvrance Avene.

Makijaż korygujący wykonany takimi dermokosmetykami jest bezpieczny dla skóry, ponieważ te preparaty są opracowywane przez dermatologów (dlatego też sprzedawane są w aptekach). Różnią się od tradycyjnych kosmetyków kolorowych przede wszystkim zawartością pigmentu (mogą go mieć nawet cztery razy więcej niż zwykłe kosmetyki). To właśnie jemu zawdzięczają silne właściwości kryjące. Umożliwiają zatuszowanie różnic w kolorze skóry oraz wyrównanie jej powierzchni. Są dość gęste, ale nie przyczyniają się do powstawania zaskórników oraz nie powodują efektu maski. Substancje tłuszczowe zastąpiono w nich polimerami i lotnymi olejkami, dzięki czemu nie są tłuste, ale odporne na wodę i pot. Można ich zatem używać w upalne dni, przed pójściem do sauny, czy na basen – z pewnością przetrwają kąpiel.

Powodzenia.
Karolina Rynkowska

Publikacja artykułu: 2009


 


 

powrót