Jesteś tu: Strona główna › POZNAJ REKOMENDOWANE PRODUKTY

Szukaj:

ACTIFEROL FE 30 KAPS. 30 MG*30
Reklama

ACTIFEROL FE 30 KAPS. 30 MG*30

Działanie: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego Actiferol Fe zawiera opatentowaną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelazowego jest dwukrotnie wyższa - co potwierdzają badania naukowe. Żelazo zawarte w produkcie uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku, dzięki temu nie odczuwa się dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Nie barwi zębów i nie daje metalicznego posmaku. Posiada certyfikat bezpieczeństwa GRAS (Generally Recognised As Safe).

Zastosowanie: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Do postępowania dietetycznego w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza oraz w stanach niedoboru żelaza i anemii.

Interakcje: Brak.

Przeciwwskazania: Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stosować, jeżeli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.

Działania niepożądane: Spożycie w nadmiernej ilości może mieć efekt przeczyszczający.

Dawkowanie: Zalecane spożycie: kobiety w ciąży: w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza: 1 kapsułka dziennie. W stanach niedoboru żelaza: 2 kapsułki dziennie. W stanach niedokrwistości z niedoboru żelaza i/lub anemii: przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania. Dzieci i dorośli: przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania. Kapsułkę należy połknąć i popić wodą. Dzieci oraz dorośli w przypadku problemów z połykaniem: kapsułkę należy otworzyć i wysypać jej zawartość do spożywanego pokarmu. Przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Produkt przeznaczony dla kobiet w ciąży, dzieci i dorosłych. Actiferol Fe nie zmienia smaku spożywanych pokarmów i nie barwi zębów. Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Opakowanie zawiera netto 17,1 g, 30 kapsułek.

Substancje czynne: Składniki: pirofosforan żelazo (żelazo III), maltodekstryna, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu. Otoczka kapsułki: dwutlenek tytanu, żelatyna. 1 kapsułka zawiera: żelazo 30 mg.

Podmiot odpowiedzialny: Producent: Sequoia Sp. z o.o., ul. Ostródzka 74N, 03-289 Warszawa

 


powrót do "Poznaj rekomendowane produkty"