Jesteś tu: Strona główna › POZNAJ REKOMENDOWANE PRODUKTY

Szukaj:

AMBROSOL PLIVA/TEVA SYROP 30MG/5ML 200ML
Reklama

AMBROSOL PLIVA/TEVA SYROP 30MG/5ML 200ML

Działanie: Preparat zawiera jako substancję czynną ambroksol, który jest metabolitem bromoheksyny, wykazującym działanie wykrztuśne i mukolityczne. Zmniejsza lepkość śluzu, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych i ułatwia jej usuwanie. W trakcie leczenia często wyraźnie zmniejsza się kaszel i objętość odkrztuszanej plwociny.

Wskazania: Wskazaniem do stosowania są ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej, takie jak: ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli; astma oskrzelowa; mukowiscydoza; rozedma płuc; rozstrzenie oskrzeli.

Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku, jeżeli występuje: nadwrażliwość na ambroksol, bromoheksynę lub którykolwiek składnik preparatu.

Działania niepożądane: Preparat może powodować działania niepożądane. Podczas stosowania zalecanych dawek leku, nadwrażliwość na ambroksol występuje bardzo rzadko; mogą pojawić się niewielkie zmiany skórne (wysypki) lub obrzęk w obrębie twarzy. Obserwowano wystąpienie zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego, takich jak: suchość błon śluzowych jamy ustnej, niestrawność, nudności, wymioty, biegunka lub zaparcia, bóle w nadbrzuszu. U niektórych osób w czasie stosowania preparatu mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Dawkowanie: Dzieci w wieku od 1 do 2 lat: 1,25 ml syropu (1/4 łyżki miarowej) 2 razy na dobę. Dzieci w wieku od 2 do 6 lat: 1,25 ml (1/4 łyzki miarowej) 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 2,5 ml syropu (1/2 łyżki miarowej) 2 do 3 razy na dobę. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Początkowo, przez 2 do 3 dni leczenia-5 ml syropu (1 łyżka miarowa) 3 razy na dobę, następnie dawkę należy zmniejszyć do 5 ml syropu (1 łyżka miarowa) 2 razy na dobę. Jeżeli leczenie trwa dłużej niż 7 do 14 dni, dawkę należy zmniejszać. Nie należy zażywać leku bezpośrednio przed snem.

Substancje czynne: 5ml syropu zawiera 30mg ambroksolu chlorowodorku.

Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się
z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 


powrót do "Poznaj rekomendowane produkty"