Jesteś tu: Strona główna › POZNAJ REKOMENDOWANE PRODUKTY

Szukaj:

AMBROSOL PLIVA/TEVA SYROP 15MG/5ML 200ML
Reklama

AMBROSOL PLIVA/TEVA SYROP 15MG/5ML 200ML

Działanie: Działa wykrztuśnie i mukolitycznie (rozszerza śluzę). Zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Wskazania: Wskazaniem do stosowania są ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z utrudnieniem lepkiej wydzieliny oskrzelowej, takiej jak: - ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, - astma oskrzelowa, - mukowiscydoza, - rozedma płuc, - rozstrzenie oskrzeli

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ambroksol, bromoheksynę lub którykolwiek z substancji pomocniczych leku.

Działania niepożądane: Jak każdy lek może powodować działania niepożądane. Często występujące działania niepożądane : biegunka. Niezbyt często występujące działania niepożądane: nudności, wymioty, bóle w nadbrzuszu, niestrawność, reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd, obrzęk twarzy, zaburzenia oddychania), gorączka. Rzadko występujące działania niepożądane: zgaga. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane: ciężkie reakcje skórne, takie jak zespół Stevensa-Johnsona i zespół Lyella, ciężkie reakcje alergiczne (anafilaktyczne), w tym wstrząs anafilaktyczny.

Dawkowanie: Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce. Lek należy zażywać doustnie, po posiłku. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: początkowo przez 2 do 3 dni należy stosować 30 mg ambroksolu chlorowodorku (10 ml syropu czyli 2 łyżki miarowe) 3 razy na dobę, następnie dawkę należy zmniejszyć do 30 mg (10 ml syropu czyli 2 łyżki miarowe) 2 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat: 15 mg (5 ml syropu czyli 1 łyżka miarowa) 2 do 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 2 lat do 6 lat: 7,5 mg (2,5 ml syropu czyli 1/2 łyżki miarowej) 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 1 do 2 lat: 7,5 mg (2,5 ml syropu czyli 1/2 łyżki miarowej) 2 razy na dobę. Nie podawać u dzieci bez porozumienia z lekarzem.

Substancje czynne: Ambroxoli hydrochloridum

Podmiot odpowiedzialny: PLIVA Kraków, Zakłady Framaceutyczne S.A.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się
z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 


powrót do "Poznaj rekomendowane produkty"