Jesteś tu: Strona główna › POZNAJ REKOMENDOWANE PRODUKTY

Szukaj:

ALERZINA TABL.POWL.10MG*10
Reklama

ALERZINA TABL.POWL.10MG*10

Działanie: Alerzina jest lekiem działającym przeciwalergicznie.Cetyryzyna, substancja czynna leku Alerzina, hamuje wczesną reakcję alergiczną poprzez zablokowanie obwodowych receptorów histaminowych H1.

Wskazania: Lek Alerzina jest wskazany w leczeniu: przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny), alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Interakcje: Teofilina zmniejsza nieznacznie klirens cetyryzyny. W skojarzeniu z alkoholem lub lekami działającymi depresyjnie na o.u.n. może nasilać się działanie hamujące na o.u.n.

Przeciwwskazania: Leku Alerzina nie zażywać: w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, hydroksyzynę lub pochodne piperazyny; u pacjentów z krańcową niewydolnością nerek (klirens kreatyniny< 10ml/min); u pacjentów z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy- galaktozy.

Działania niepożądane: Niekiedy mogą wystąpić łagodne i przemijające objawy niepożądane, takie jak: senność, zmęczenie, pobudzenie, bóle i zawroty głowy, suchość w ustach, lekkie zaburzenia ze strony układu pokarmowego, nieprawidłowa czynność wątroby, zapalenie błony śluzowej nosa. U niekórych osób mogą wystąpić objawy nadwrażliwości: odczyny skórne i obrzęk naczynioruchowy. Zanotowano również pojedyncze przypadki trudności w oddawaniu moczu oraz zaburzenia akomodacji oka.

Dawkowanie: Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Jedna tabletka (10mg) raz na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat ( lub o masie ciała powyżej 30kg): 1 tabletka (10mg) raz na dobę lub 1/2 tabletki (5mg) dwa razy na dobę. Dzieci w wieku od 4 do 6 lat (lub o masie ciała poniżej 30kg) 1/2 tabletki (5mg) raz na dobę. U dzieci w wieku poniżej 6 lat zaleca się stosowanie cetyryzyny w postaci kropli lub roztworu

Substancje czynne: Cetirizini dihydrochloridum

Podmiot odpowiedzialny: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o. o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się
z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 


powrót do "Poznaj rekomendowane produkty"