Jesteś tu: Strona główna › POZNAJ REKOMENDOWANE PRODUKTY

Szukaj:

ASMAG TABL.*50
Reklama

ASMAG TABL.*50

Działanie: Magnez jest jednym z podstawowych składników budulcowych organizmu. Jest składnikiem lub uczestniczy w działaniu enzymów regulujących przemianę węglowodanów, białek i tłuszczów, oraz procesy wytwarzania i magazynowania energii. Niedobór magnezu osłabia odporność immunologiczną, prowadzi do zaburzeń układu krążenia, układu nerwowego, mięśni i tkanki kostnej, oraz przyspiesza rozwój miażdżycy naczyń krwionośnych.

Wskazania: Niedobór magnezu.

Przeciwwskazania: Lek podawany w dawce większej niż zalecana może działać przeczyszczająco. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Stosowanie leku Asmag z jedzeniem i piciem: Lek należy przyjmować po posiłku, popijając wodą. Zachowanie szczególnej ostrożności u niektórych szczególnych grup stosujących lek: Stosowanie leku Asmag u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby: Leku Asmag nie należy stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek. Stosowanie leku Asmag u pacjentów w podeszłym wieku: Nie ma konieczności zmian sposobu podawania i dawkowania leku u pacjentów po 65. roku życia. Ciąża i karmienie piersią: Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną. Stosowanie innych leków: Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. Podawanie jednocześnie z antybiotykami z grupy tetracyklin, doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi pochodnymi hydroksykumaryny, a także lekami zawierającymi fosforany, związki wapnia i żelaza prowadzi do wzajemnego zmniejszania wchłaniania z przewodu pokarmowego.

Działania niepożądane: Jak każdy lek, Asmag może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Podczas stosowania zgodnie z zalecanym dawkowaniem nie obserwowano działań niepożądanych. Większe dawki związków magnezu mogą powodować wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych (nudności, wymioty, biegunka

Dawkowanie: dorośli: doustnie, po 3 tabletki 4 razy na dobę, po posiłku, popijając wodą. dzieci: doustnie, po 1 tabletce 2 do 3 razy na dobę, po posiłku, popijając wodą. W przypadku wrażenia, że działanie leku Asmag jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Substancje czynne: 300 mg Magnesii hydroaspartas (magnezu wodoroasparaginianu czterowodnego), co odpowiada 20 mg jonów magnezu.

Producent: FARMAPOL-POZNAN

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się
z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 


powrót do "Poznaj rekomendowane produkty"