Jesteś tu: Strona główna › POZNAJ REKOMENDOWANE PRODUKTY

AMBROSOL PLIVA/TEVA SYROP 15MG/5ML 120ML

AMBROSOL PLIVA/TEVA SYROP 15MG/5ML 120ML

Działanie: Lek posiada własności sekretolityczne i mukolityczne, powoduje rozrzedzenie śluzu, ułatwia odkrztuszanie plwociny, wtórnie może prowadzić do zmniejszenia nasilenia kaszlu. Lek posiada własności sekretolityczne i mukolityczne, powoduje rozrzedzenie śluzu, ułatwia odkrztuszanie plwociny, wtórnie może prowadzić do zmniejszenia nasilenia kaszlu.

Wskazania: Ostre i przewlekłe schorzenia dróg oddechowych z gęstą, nadmiernie lepką wydzieliną, przewlekłe zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza, niedodma w wyniku zamknięcia oskrzeli przez śluz, powikłania płucne po operacjach i w przebiegu anestezji, po zabiegach diagnostycznych na drzewie oskrzelowym, schorzenia nosogardzieli.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na lek. Czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. Nie należy stosować preparatu w I trymestrze ciąży.

Działania niepożądane: Mogą pojawić się zmiany skórne, wysypki lub obrzęk w obrębie twarzy, może wystąpić suchość w jamie ustnej, niestrawność, nudności, wymioty,biegunka lub zaparcia, bóle w nadbrzuszu.

Dawkowanie: Doustnie. Dawkę dobową należy podawać w 2 dawkach. W leczeniu przewlekłym zalecana dobowa dawka dla dzieci wynosi 1,2-1,6 mg/kg m.c. Dzieci: 1-2 lata - 15 mg/dobę; 3-4 lata - 15-30 mg/dobę; 5-6 lat - 30 mg/dobę; 7-12 lat - 30-45 mg/dobę. Dzieci powyżej 12 lat i dorośli 60-120 mg na dobę. Przy leczeniu trwającym dłużej niż 7-14 dni dawkę zmniejsza się do połowy.

Substancje czynne: Ambroxoli hydrochloridum

Producent: PLIVA KRAKÓW

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się
z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

powrót do "Poznaj rekomendowane produkty"